KooKoo lainaa Bergerin Turusta
Puolustaja Martin Berger vahvistaa oranssimustia tämän ja ensi viikon ajan.
KooKoo paikkaa alakerran pelaajavajetta lainaamalla puolustaja Martin Bergerin, 21, Turun Palloseurasta puolentoista viikon ajaksi.
– Meillä on tällä hetkellä pakistossa paljon poissaoloja. Martin on hyvä nuori puolustaja, josta on meille varmasti iloa, KooKoon urheilujohtaja Jarno Kultanen kommentoi.
Berger on pelannut kuluvalla kaudella Liigaa 35 ottelua TPS:n ja kolme peliä Vaasan Sportin riveissä. Tehopisteitä on kertynyt yhteensä 1+5 kappaletta.
Oranssimustien pakistosta on tällä hetkellä sivussa seitsemän pelaajaa: Robin Jacobsson, Emil Kristensen, Jyri Niemi, Miro Keskitalo, Henrik Forsberg, Ville Järvinen sekä Veeti Vainio.
Berger on KooKoon mukana jo viikonlopun KalPa-tuplapeleissä: perjantaina Kuopiossa ja lauantaina Lumon Areenalla. Lauantain ottelu on yleisölle ilmainen Mustaoranssi-peli!
Seuraavat kotiottelut:La 10.2. klo 17:00 KooKoo–KalPa – Mustaoranssi-ilmaisottelu!
La 17.2. klo 15:00 Perhepeli: KooKoo–Ilves – osta liput!